Sarı-kırmızılılar, 18 kulübün desteğini alarak Kulüpler Birliği Başkanlığına dönen Koç'la ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

"GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERMİŞTİR"

"Bir süredir yavuz hırsızın ev sahibini bastırmaya çalışması kamuoyunu fazlasıyla meşgul etmektedir.

Tümer Metin: "Rams Park'daki derbide fark yaratır" Tümer Metin: "Rams Park'daki derbide fark yaratır"

PFDK sevklerinin açıklanmama rekoru kırılırken her güne ayrı oynanan bu tiyatronun son sahnesinde Kulüpler Birliğinin 18 takımla birlikte aldığı, Ağlak Oligark Kulüpler Birliği Başkanlığına devam etsin, istifasını kabul etmeme kararı izleyicileri yine güldürmüştür.

Bütün kulüpleri organize ederek Galatasaray’a karşı korsan bildiri yayınlatan zihniyetin bu kararı asla şaşırtmamış ve son derece alışıldıktır.

Çekilirizcilerin mevcut durumu yeni olmadığı gibi belli periyodlarla ortaya çıkan tedavisi olmayan bir tür hastalıktır.

Şike döneminde siyasiler tarafından bir gecede 58. madde yani ligden düşürülme cezası getiren madde değiştirilerek kollanan iki yüzlü ve ahlaksız bir camianın ta kendisidir.

Suyun karşı yakası; 12 Ocak tarihinde Futbol disiplin talimatının 44. maddesine eklenen yaptırımlara Trabzonspor maçından sonra yanına aldığı yancılarla apar topar itiraz eden ve '3 puandan 6 puana kadar puan silme cezası, ihlalin aynı sezon içerisinde ikinci kez tekrarı halinde, kulüp ligden ihraç edilerek bir alt lige düşürülür' maddesini iptal ettirerek gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Safsatalarla dolu tarihi boyunca daima adalet yerine ayrıcalık isteyen ve bunu kendine hak gören bu hastalıklı zihniyetin ne yazıkki tedavisi mümkün değildir.

Son olarak olaylı maçın üstünden 13 gün geçtiği halde PFDK Sevklerinin neden yapılamadığını ortaya konan oyunlarla daha iyi anlamak mümkün 'çekiliriz" diye başlayan tehditlerin, 18 Kulübün organizasyonuyla devam etmesi ve divan kurulunda siyasi mesajlar ve ağlamalarla karışık gövde gösterisine döndürülmeye çalışılması geri vitese takmanın kamuflajıdır.

Yeni başarısızlığına ve yeniden seçime girme yatırımına bahane arayan Ağlak Oligark’ın gizli ajandasına alet olan futbol kamuoyunu ve 18 Kulübü hafızalar unutmayacaktır." ifadelerine yer verildi.