BTV'ye konuşan Ümit Özat'ın Belçikalı golcüyle ilgili ifadeleri şöyle...

Ali Koç: "Galatasaray'ın önerdiği maaşın 2 katını veriyoruz" Ali Koç: "Galatasaray'ın önerdiği maaşın 2 katını veriyoruz"

"SON SENESİ DİYE OYNADI"

"Batshuayi hiçbir zaman bir kulübün gol yükünü kaldırabilecek bir oyuncu değil. Son senesinde güzel istatistik yakaladı ama son senesi diye oynadı. Konratı bitiyordu çünkü. Al Beşiktaş Ghezzal bir sene iyi oynadı diye kontratlar yaptı, zam yaptı. Kalan senelerde ortalıktan kayboldu. Eğer Batshuayi bu kadar iyiyse neden ilk senesinde iyi oynamadı, neden Beşiktaş'ta tutunamadı? 1 tane iyi Avrupa maçı yok. Asla Icardi'nin yerini alabilecek bir futbolcu değil. Bir Fenerbahçeli olarak iyi ki gitmiş diyorum. Son derece huzurluyum."

"DEVAMLILIĞI YOK"

"Jose Mourinho öyle transferler yapacak ki herkes şaşacak. Batshuayi felan unutulur. Ben söyleyeyim. Ayrıca yeri geldiği zaman da sık sık sakatlanan bir oyuncudan bahsediyoruz. Ben Batshuayi'nin sadece Türkiye değil başka hiçbir sezonda devamlı 10-20 maç üst üste 90 dakika oynadığını hatırlamıyorum. Devamlılığı asla yok. Ancak sonradan girer bir şeyler değiştirebilir. Zaten bu kadar iyi adam olsaydı Avrupa'da tutunurdu." ifadelerini kullandı.