Koç'un Büyükekşi'den özel talebini kamuoyuna duyuran Tüzemen, Galatasaray başkanı Dursun Özbek'in Büyükekşi'yle olan konuşmasının perde arkasını da aktardı.

"TOPLANTIYA KATILMALARI SAĞLANDI"

Kulüpler Birliği'nin pazartesi günü Riva'da yaptığı 7 saatlik toplantıya 4 cezalı başkan; Dursun Özbek, Murat Sancak, Ali Çamlı ve Süleyman Hurma TFF Disiplin Talimatı'nın 97/1 maddesine göre katılamıyordu. Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye "Bu toplantı bizim için çok önemli. Cezalı başkanların da izninizle katılması gerekir ayrıca burası onların evi" dedi. Büyükekşi de, maddeyi kendi inisiyatifi ile aşıp Özbek, Sancak, Çamlı ve Hurma'nın Kulüpler Birliği toplantısına katılmasını sağladı.

ÖZBEK İLE BÜYÜKEKŞİ DİYALOĞU

Özbek ile Büyükekşi arasında güzel bir diyaloğun geçtiğini öğrendim. G.Saray Başkanı, Büyükekşi'ye şöyle takılmış: "97/1'e rağmen toplantıya katılmamıza izin verdin o zaman başkan, benim cezamı da kaldır."

"CEZANIN KALKMASI MÜMKÜN MÜ?"

Başkan Özbek, TFF avukatına "Bu cezanın kalkması yasal olarak mümkün değil di mi?" demiş. Avukat da önce duraklamış, Özbek "Konuşsana sen hukukçusun her şeyi iyi bilirsin" deyince o da "Haklısınız başkan" demiş.

'BEN O İŞLERE KARIŞMAM'

Özbek'in 'cezamı kaldır' talebine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi esprili bir dille "Ben o işlere karışmam" diyerek karşılık vermiş.

TFF DİSİPLİN TALİMATNAMESİ 97/1

Kaya Çilingiroğlu'dan Mauro Icardi'ye sert eleştiriler Kaya Çilingiroğlu'dan Mauro Icardi'ye sert eleştiriler

"HAK mahrumiyeti cezası ile cezalandırılan kişiler, futbol müsabakalarına iştirak edemez, hakemlik, temsilcilik, gözlemcilik, saha komiserliği yapamaz, TFF veya kulüp yöneticisi, idari ve teknik görevlisi olarak müsabakalarda görev alamaz, kulüp mensubu olarak futbolla ilgili idari, sportif veya sair hiçbir faaliyette bulunamaz ve stadyumlara giremez."

500 BİN TL ÖDEDİ G.SARAY'I İZLEDİ!

50 günlük hak mahrumiyeti cezasından dolayı Giresunspor maçına gidemeyen G.Saray Başkanı Dursun Özbek, Ümraniye mücadelesini izlemek için günlüğü 10 bin TL'den olmak üzere toplam 500 bin TL'yi TFF'ye yatırıp kefaletini ödemiş ve maçı locasında izlemiş. Bugün başkan Dursun Özbek'in cezasının kalkması için geniş bir savunma yapacağını öğrendim. Sonuçta Galatasaray Başkanı, kendi takımını yalnız bırakmamak için 500 bin TL'yi gözünü kırpmadan ödedi.