Okan Buruk'u pişman ettirdi: "Biz bu çocuğu nasıl kaçırdık?" Okan Buruk'u pişman ettirdi: "Biz bu çocuğu nasıl kaçırdık?"

Avcı'nın Antalyaspor karşılaşmasından sonraki açıklamaları şöyle:

"Oyun istediğimiz gibi gitti. Golü bulduk. İlk yarının sonlarında zaman zaman yaşadığımız sıkıntılar var. Devre arasına rakip bir pozisyon bularak girdi. İkinci yarıya başlarken mecburen iki değişiklik yaparak başladık. Bartra'nın kasığında bir sıkıntı oldu. Abdulkadir Ömür'ün ise başı döndü. Onun için oyun formasyonunda biraz değişiklik yaptık. Tekrar istediğimiz fırsatları yakalayabilmek içindi aslında. İki net pozisyon yakaladık. Topa biraz daha fazla sahip olabilirdik. Rakibin önemli ayakları var, onlar da müsabakanın bir bölümünde topa sahip oldular. Maçı daha önce koparabilirdik"

HAMSİK'İN DURUMU

"Marek Hamsik hem dünya futbolunun hem Trabzonspor'un en özel oyuncusu ve insanı. Yaş ilerledikçe bu tarz sakatlıklar oluyor, çok iyi profesyonel olmasına rağmen. En son çekilen MR'ında ortalama 4-6 hafta arasında tedavi sürecine ihtiyaç olacaktı. 2-3 günlük izin istedi ben ise 7 gün izin verdim. Öyle oyuncularla çalışmak nasip olur mu bilmiyorum. Döndükten sonra ne yapmak istediğiyle alakalı olarak biz ona yardımcı olacağız. Karar vereceğiz. Trabzonspor ondan faydalanmak ister. Geldikten sonra yemek yiyeceğiz, beraber ondan sonra daha sağlıklı karar vereceğiz genel durumu ile alakalı olarak."