Erman Toroğlu'ndan Okan Buruk'a sert sözler Erman Toroğlu'ndan Okan Buruk'a sert sözler

Baltacı, Galatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur'un "Ligi bitirtmeyiz" sözlerine de cevap verdi.

"'BU LİGİ BİTİRTMEYİZ' DİYENLER GİBİ DEĞİLİZ!"

"Biz geçen yıl başkanımızın hakemlerle ilgili söylediği nokta neyse biz her konuda hala o noktadayız. 'Herkes için adalet talep ediyoruz', 'Bu ligi bitirtmeyiz', 'Belgeleri açıklarız' diyenler gibi değiliz. Biz dün hangi adaletten bahsediyorsak, hangi konuda ne söylüyorsak oradayız."

"ŞENOL HOCAMIZLA AYNI GÖRÜŞTEYİZ, BU SEZON ADALETLİ DEĞİL"

"Şenol hocamızın söyledikleriyle aynı görüşteyiz bu sezon için. Bizce de bu sezon adaletli bir sezon olmadı. Bunu da her platformda söyledik. 6 Şubat'ta meydana gelen depremden sonra, depremin futbola yansımaları nedeniyle ortaya çıkan sürecin TFF Başkanı ve yönetimi tarafından adil yönetilmediği görüşündeyiz. Başkanımızı o zamanki açıklaması nedeniyle 'Bunun şimdi zamanı mı?' diye eleştirenler, sonrasında 'Doğruymuş' demeye başladı. Depremden 3 gün sonra TFF, 'Bunun iki metodu var: Ya tüm maçları yok saymak ya da geri kalan maçları hükmen saymak' demişken kimsenin görüşünü almadan bu kararı verdi. Bizim de bu noktadaki başvurularımızı dikkate almadı. Beşiktaş yönetimi olarak depremden hemen sonrasında gece toplandık ve yardım faaliyetlerini organize ettik. Yönetimdeki tüm arkadaşlarımız seferber oldu. Bunları yaparken camiamızın da futbol alanındaki menfaatlerini korumaya çalıştık. Haklarımızı korumanın depremle ne alakası var?"

"UEFA'DAN TAVSİYE GÖRÜŞ BİLDİRMESİNİ İSTEDİK"

"UEFA'nın yerel federasyonlarla ilgili yapabileceği şey, görüşünü beyan edip tavsiyede bulunmaktır en fazla. Gerisi yerel federasyonun vereceği bir karardır. Ama UEFA'nın tavsiyesine aykırı bir işlem yapmak da federasyonların ne kadar başvurabileceği bir yöntemdir bilmiyorum. O nedenle UEFA'ya biz bu karar hakkındaki görüşünüzü ve tavsiyenizi hem bize hem de TFF'ye bildirin dedik."