Sabah'a konuşan Özbek'in gelen sorulara verdiği cevaplar şöyle...

"EN UNUTAMADIĞINIZ MAÇ?"

Galatasaray ve Trabzonspor fikir ayrılığı yaşıyor! TFF... Galatasaray ve Trabzonspor fikir ayrılığı yaşıyor! TFF...

"İlk maç Antalyaspor maçı (1- 0). O galibiyet çok hoşuma gitti. Son dakikalarda Gomis'in attığı gol. İkincisi Ankaragücü maçı. Fenerbahçe'yi yenmeye alıştık zaten. O yüzden rahattım. Ankaragücü maçı çok iyiydi. Yüzdün yüzdün kuyruğuna getirdin. İstenmeyen bir sonuç haleti ruhiye'yi değiştirebilirdi. Açıkçası çok stres yaşadım."

"STADIN İSMİ DEĞİŞECEK Mİ?"

"Olacak. Çok sıcak gelişmeler ve görüşmeler var. Yabancı bir firma ile görüşüyoruz. İnşallah iyi sonuçlanacak."

"BEŞİKTAŞ'IN UEFA'YA GİTMESİ..."

"Biz depremden bir süre sonra toplantı yaptık. Bu görüşler paylaşıldı. Kulüpler Birliği Vakfı'nda görüşüldü. Geçmişteki uygulamanın aynısını yapmak gerek. Depremden sonra onu yapalım bunu yapalım fırsatçılık gibi oldu, hoş olmadı."

"BEŞİKTAŞ VE F.BAHÇE TEBRİK ETTİ Mİ?"

"Hayır. İki başkan (Ali Koç, Ahmet Nur Çebi) beni tebrik etmedi, diğer başkanlar etti. Şenol Hoca arayıp tebrik etti ama. Ahmet Başkan'ın eşi (Berna Çebi) eşimi (Mesude Özbek) arayıp tebrik etmiş. Arkadaşlar zaten. Ama Ahmet (Çebi) tebrik etmedi. Maç oynamışım, kırmızı kart görmüşüm, cefasını çekmişim. Aldığım puanı niye sileyim, ben aldım sen almadın. Bu nasıl bir tartışma."

"ERDEN TİMUR İÇİN NE SÖYLERSİNİZ?"

"Erden Timur oğlum yaşında, ben de babası yaşındayım. Elimi öpmesi normal. Başarı yüzdesi ve şampiyonluktaki etkisi çok yüksek. Öyle olacağını bileceğim için de onu Sportif A.Ş'ye atadım. Başarısını gördükçe daha da keyifleniyorum. Seçimde beraber çalıştık. Bu ilişkiyi nasıl koparırız sevdasındaydılar ama başaramadılar. Gece 2'de telefonum çalıyor, Erden Timur arıyor... 'Başkanım şu futbolcuyu şöyle, bu futbolcuyu böyle yapsak' diye konuşuyoruz. Erden Timur'la birlikte sırt sırta verdik, sıkı bir çalışma içinde olduk."

"BAŞKAN OLMAK İSTİYOR MU?"

"Olmak istemeyen var mı? 15 bin üyemiz var, hepsi başkan olmak istiyordur. (gülüyor)"

"8+3 KURALI İÇİN NE DİYOR?"

"Sayın Büyükekşi'ye de söyledim. Kulüpler Birliği vasıtasıyla kamuoyu yoklaması yapıyor. Biz Avrupa'da mücadele ediyorsak bize yasak olmamalı. Anadolu takımları bile 'alternatifimiz çok Avrupa'dan oyuncu alırken' diyor. Bunu 3-4 kez sordu, yazılı da istedi ama uygulamadı. Kendisine de dedim. Madem uygulamayacaksınız niye bize sordunuz. Sen başkansın, inisiyatif sende ama bize sormandaki maksat ne? Bize sorup bildiğini yapıyorsan olmaz."

"SEÇİMDE DESTEKLİYOR MUSUNUZ?"

"Kendisi aday oldu, biz destekleme kararı aldık. Destekleyeceğiz Mehmet Beyi."