İşte Taylan Antalyalı ve Fatih Terim'in açıklamalarından satır başları:

TAYLAN ANTAYLI: "KAZANACAĞIZ"

Bu maç bizim için çok önemli. Giresunspor maçını kazandık, bu maçı da kazanmak istiyoruz. Hocam bana çok güveniyor, ben de bu güveni boşa çıkartmak istemiyorum. Kısa sürede en iyi hazırlandım. Fizik olarak iyiyim ama hala %100 hazır değilim. Her rakibimize saygı duyuyoruz. Randers'i iyi analiz ettik ve buradan da iyi sonuçla ayrılacağımıza inanıyorum. Hocama, takım arkadaşlarıma güveniyorum.

TERİM'İN SÖZLERİ

Rakibimizi analiz ettik, klasik bir Kuzey takımıyla oynayacayacağız, mücadelesi yüksek, agresif, temaslı oyunu seven bir takım Randers. Şartlar ne olursa olsun çok dikkat etmek gerekir. İkinci maç var nasıl olsa dememek gerekir, kolay bir maç olmayacak ama takımıma güveniyorum. Futbolcularımız da kendilerini bu seviyede göstermek için sonuna kadar da mücadele edecektir. Futbolcularıma inanıyorum.

MARCAO AÇIKLAMASI

Marcao bir hata yaptı, cezasını da çekiyor. Daha da çekecekmiş gibi görünüyor. Galatasaray değerlerini ben camiamızın en önemli insanlarından öğrenmekte kalmayı, bizzat yaşayarak öğrendim. 'Galatasaray değerlerini, menfaatlerini sadece dün değil bundan sonra da en iyi şekilde koruyacağıma herkes emin olabilir. Kulüp çıkarlarımız neyse ona göre ilerleyeceğiz.

Yok Kosecki olayı yok Melo olayı... Futbol aleminde her antrenmanın içerisinde, soyunma odasında çeşitli hadiseler olur. Olmazsa zaten hepimizin sağlık olarak bir hekime gözükmemiz gerekir. Bunlar hep olur. Bu olay (Marcao) saha içerisinde gerçekleşti ve bunu yönetmek de o kadar kolay değildi... Biz kimseden bir şey saklamıyoruz ama Galatasaray da kimsenin söyledikleriyle hareket etmeyecektir. Biz çeşitli baskılara maruz kalırız. Yazılar, söylemler, yönlendirmeler, akıl vermeler... Bunlar, kimin, hangi niyetle (iç, dış) söylediği şeylerdir. Olayları başka yerlere çekmek doğru değil.

Marcao ile ilgili bir karar verilecekse, başkan verir. Marcao bizim oyuncumuz, kulübümüz de gerekli açıklamayı yapmıştır. Marcao da özür dilemiştir, maç sonrasında daha akil, daha akıllı davranmıştır. Bu bilindiği için olay olmuştur, birçok kulüpte bilinmeyen birçok şey olmuştur, olabilirdi.

Marcao bizim oyuncumuz ve nereye kadar bu değişim devam edecek. Eylül'ün 7'sine kadar... Zaten bizim bir transfer tasarrufumuz var. Futbol dinamik bir oyun, her şey değişebilir. Hiç kimsenin baskısıyla, söylemiyle Galatasaray hareket etmez. Başkanımız, yönetim kurulumuz hep beraber otururuz, en son kararı da başkan verir ve çıkıp bu karar anlatılır.

Marcao kararını dikte ettirircesine ya da bir sonraki hamleyi düşünerek Galatasaray'ı zor duruma sokmayı planlamak çok doğru değil... Başkanın açıklamalarına da katılıyorum.

TRANSFER İÇİN TARİH VERDİ

Kazımcan Karataş'ın kardeşi Galatasaray'a Kazımcan Karataş'ın kardeşi Galatasaray'a

Galatasaray'daki değişim ayın 7'sine kadar devam edecek. Zaten bizim transfer hamlelerimiz olduğunu söylemiştim. Yarın, öbür gün her şey değişebilir.

Stopere transfer konusu şu an söz konusu değil. Sonrasına bakacağız. Yarın öbür gün her şey değişebilir. Hiç kimsenin tazyikiyle bir şey yapmıyoruz.