Sarı-lacivertliler, Dursun Özbek'in PFDK ve Fenerbahçe'ye göndermede bulunduğu sözlere yönelik resmi açıklama yayınladı.

Aziz Yıldırım'ın hangi partiye oy verdiğini açıkladı Aziz Yıldırım'ın hangi partiye oy verdiğini açıkladı

"Türk futboluna yeni tanımlar kazandırılmasına vesile olan kulübe yanıtımızdır"

"Türk futboluna yeni tanımlar kazandırılmasına vesile olan kulübe yanıtımızdır" diyerek bir paylaşımda bulundu. Açıklama, "Bugün, Anadolu Ajansı kaynaklı olarak gündeme yansıyan açıklamaya yanıtımızdır" ifadeleri ile başlandı.

Sarı-Lacivertliler, "Türk futboluna 'ofsaytımsı' derecesinde acınası ve bir takımın nasıl kayırıldığının kanıtı olan bir tanımın dahi olmasına vesile olan kulüp tarafından bugün akşam saatlerinde yapılan son açıklamayı şaşırmaksızın takip ettik" dedi.

"Ana hedefleri Fenerbahçe üzerinde oluşturdukları gündem ile baskı yaratmak"

Açıklamanın devam eden bölümünde, "Hatayspor ile oynadıkları maçta ceza alan tribün blokları için kulübümüzü hadsizce hedef alan açıklamanın ve zaman zaman 'kulüplerinin önüne geçen' Sportif A.Ş. Başkanvekili olan şahsın, sezon başından itibaren yaptığı açıklamaların 'ana odağı' Fenerbahçe, 'ana hedefi' ise Fenerbahçe üzerinden oluşturdukları gündem ile gerek TFF, gerek hakemler üzerinden baskı yaratarak hak etmediklerini elde etmektir!" denildi.

"Bu ligi bitirtmeyiz tehditleri savuranları ciddiye almıyoruz"

Fenerbahçe, "Sezon başından itibaren Fenerbahçe odaklı iftiralarla gündemi meşgul eden, planlı programlı şekilde kulübümüzü hedef alan ve bu hedef doğrultusunda 'bu ligi bitirtmeyiz' tehditleri savuranları ciddiye almadığımızı açıklıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Türkiye Futbol Federasyonu'nu göreve davet ediyoruz"

Sarı-Lacivertli kulüp son olarak, şunları kaydetti: "Yıllardır futbolu bu yaklaşımlarıyla ve algı manipülasyonlarıyla tahakküm altına aldıkları ortada olan bu zihniyete karşı Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve tüm sorumlularını göreve davet ediyoruz"