İşte o açıklamalar:

Kazanırsanız bu stadyumdan çıkamazsınız

"Türk taraftarlar fanatik! Aman tanrım... Harikalardı! Galatasaray deplasmanını hatırlıyorum. Şampiyonluk için oynuyorduk ve geriye iki maç kalmıştı. Onlardan iki puan öndeydik ve kazanırsak şampiyonluğu neredeyse garanti altına alacaktık. Devreyi 1-0 önde bitirdik Bir adamın gelip "Kazanırsanız bu gece stadyumdan çıkmayacaksınız." dediğini hatırlıyorum. Bu, Türkiye'deki ateşliliğin bir kanıtıydı. İngiltere'de gördüklerimin çok ötesindeydi. 

Türkiye'de ya hep ya hiç mantığı var

Diego Simeone'den Joao Felix cevabı Diego Simeone'den Joao Felix cevabı

"Türkiye'de gerçek bir organizasyon yok. Tribünlere atlayan veya taraftarlarla kavga eden başkanları görebilirsiniz. Türklerde ya hep ya hiç mantığı var. Eğer iyiyseniz dedikleri gibi kralsınız. Ama bir maçta kötü oynarsan hiçbir şeysin. Seni aya götürebilirler veya bir gecede unutabilirler. Yürekleri ile hareket ederler."

Premier Ligden ayrılmak kolay olmadı

"Başakşehir'e gelmeden önce başta İngilizler olmak üzere birçok kulüp benimle ilgilendi. Bu takımlara saygısızlık etmek istemesem de kariyerimde  Arsenal ve Manchester City'yi görmüştüm. O günlerde West Ham United'a imza atan Pablo Zabaleta'yı hatırlıyorum. Hayatınız boyunca bir Ferrari kullanmışsanız bir gecede şehir arabasına binmek zordur. Premier Lig'den ayrılmak kolay olmadı ama Arsenal ve City'deki deneyimlerimden sonra kendimi başka bir İngiliz kulübüne giderken göremedim.

(Ajansspor)