Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan konuyla ilgili Radyospor'a açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk'u pişman ettirdi: "Biz bu çocuğu nasıl kaçırdık?" Okan Buruk'u pişman ettirdi: "Biz bu çocuğu nasıl kaçırdık?"

"GALATASARAYLI YETKİLİLER DURUMUNU SORDU"

"Ayberk Karapo'yu Porto ve Manchester City takip ediyor. Ayberk için bazı kulüplerinden ilgi yazısı ve resmi transfer teklifi de geldi. Ayberk Karapo için bonservis ücreti belirlemedik. Galatasaray'dan yetkililer de oyuncumuzun durumunu sordu."

"METEHAN BALTACI'YI KİRALADIK"

"Galatasaray'dan Metehan Baltacı'yı kiralık olarak kadromuza kattık. Kulüpler arası anlaşma sağlandı, oyuncu arkadaşımız da birkaç gün içinde aramıza katılacak. Her iki taraf için de hayırlı olsun."

"BARAN AKSAKA TRANSFERİ OLMADI"

"Galatasaray'dan Metehan Baltacı'yla birlikte Baran Aksaka'yı da istedik.  Kulüpler arasında da anlaşma da oldu ancak Baran şansını Galatasaray'da denemek istediğini söyledi. Bu durumdan dolayı Baran Aksaka'nın transferi olmadı."

AYBERK KARAPO'NUN PERFORMANSI

Altınordu'dan 14 yaşında Manisa FK altyapısına geçen Ayberk, kulüpte 4 yıl alt yaş takımlarında forma giydikten sonra ağustos ayında profesyonel yapıldı. 18 yaşındaki savunmacı, bu sezon Manisa'da 22 maçta oynadı ve 2 gol ile 1 asist yaptı.