Şampiyon oldukları için mutlu olduklarını ifade eden Metin Öztürk, gelecek sezonki planları hakkında bilgi verdi.

Galatasaray'dan transfer açıklaması: "Teklifler alıyoruz" Galatasaray'dan transfer açıklaması: "Teklifler alıyoruz"

"ŞAMPİYONLUK NASIL GELDİ?"

"Biz her sene sezona iddialı giriyoruz. Mayıslar bizimler sloganıyla başlıyoruz, genelde de ipi göğüsleyen Galatasaray oluyor. Geçen sene hariç, geçen sene 13. bitirdik ligi. Bu sene Galatasaray'dan kimse göze hoş gelen futbol ve transfer atağı beklemiyordu. Transferlerimiz ve sergilediğimiz futbol bütün futbolseverler tarafından beğenildi ve şampiyonluğun en büyük adayı durumuna getirdi. Bu başarı, Galatasaray ailesinin bütününün dayanışma neticesinde kazanılan bir zafer. Taraftarıyla, teknik ekibiyle, sevgili Erden Timur'un transfer başarısıyla, en önemlisi başkan Dursun Özbek ve yönetimin öz verili çalışmasıyla bugünleri yakaladığımıza inanıyorum."

ICARDI İÇİN AÇIKLAMA

"Taraftarlar, teknik ekip, yönetim kurulu olarak biz Icardi'yi sevdik. Kendisi de fırsat buldukça burada çok mutlu olduğunu ifade ediyor. Futbola Galatasaray'da devam etmek istediğini ifade ediyor. Hocamız da takımda tutmak istiyor. Kulübüyle bonservis için anlaşırsak, önümüzdeki sene de Icardi'ye Galatasaray formasını giydirmeyi istiyorum, inşallah bunu başaracağız. Erden Bey ciddi uğraş veriyor, inşallah birkaç gün içinde iyi haberlerini alacağız.

"DAHA İYİ BİR TAKIM KURACAĞIZ"

"Bu sene 4-5 futbolcumuza talip çıktı. Fakat biz belki 1-2'sini satmayı düşünüyoruz. Diğerlerini takımda tutmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi'nde 3 eleme oynayacağız, iddialı bir takım olmamız gerekiyor. Biz Avrupa'da her zaman başarılı olduk. Önümüzdeki dönemde de başarılı olmak istiyoruz. İyi bir takım kuracağımıza inanıyorum. Galatasaraylılar da inansın. Nasıl bu sene seçimlerden dolayı geç göreve başladıysak, ona mukabil güzel bir takım kurduysak, bu sene hazırlıklı olarak daha güzel bir takım kuracağımıza inanıyorum."

"TABİİ Kİ KALACAK"

"Muslera kalmaz mı? Muslera tabii ki kalacak. Kalmasını arzu ediyoruz. Bu sene performansını hepimiz izledik. Muslera kalacak, belki onun yanına ikinci bir kaleci ihtiyaç duyuyoruz. Onu da muhtemelen alacağız."

"DERBİDE KUTLAMA YAPACAĞIZ"

"Nef Stadyumu'nda kutlama yapacağız. İstanbul ve Türkiye genelinde de kutlama yapacağız. Kupa, Nef Stadyumu'na gelecek, kutlamayı da o zaman yapacağız."

"OKAN BURUK İLE DEVAM"

"Okan Buruk ile tabii ki devam edeceğiz. Başarılı bir hoca, takdir ediyoruz kendisini ve tabii ki kalacak Okan Hoca."