Milliyet'in haberine göre Timur'un transferdeki izlediği yol haritası da belli oldu.

Levent Tüzemen: "Sadece 2 futbolcu sorun çıkarttı..." Levent Tüzemen: "Sadece 2 futbolcu sorun çıkarttı..."

"ANCAK ŞAMPİYONLUKLA SAĞLANIR"

1-) Bizim Galatasaray’ın geleceğini kurtaracak müthiş projelerimiz var.

2-) Bunlar sayesinde hem Galatasaray borçsuz hale gelecek, hem de fon sağlanacak.

3-) Bunları gerçekleştirmek için en öncelikli şey zaman.

4-) O zaman da ancak şampiyonlukla sağlanır.

"GARANTİ OYUNCULARA GİDECEĞİZ"

5-) İlk yılda 5 büyük ligin ilk 10’undaki takımlardan en az 3 teklif almış garanti oyunculara gideceğiz. Böyle kaliteli teklifler alan adam, garanti adamdır.

6-) Garanti adamlar winner olacak, kişilikli olacak. Profesyonel ve stres yönetimini iyi becerecek, baskı altındaki zor maçları oynama deneyimi taşıyacak.

7-) Kadronun çimentosunu bu tarz isimler oluştururken, yetiştirilmek üzere gençlere de yatırım yapılacak.

KARAKTER ANALİZ ŞİRKETİYLE ANLAŞMA

"Transfer listesindeki oyuncuların karakterini nasıl belli bir standarta oturturuz?" sorusunun cevabı da Timur’da saklıydı. Yurt dışında iş yaptığı, ortaklık kurduğu dönemlerde hizmet aldığı background kontrolü yapan bir karakter analiz şirketiyle anlaşma sağladı."

ICARDI TRANSFERİNDE RİSK ALDI

Bu şirket, transferi gündeme gelen her oyuncuyu mercek altına aldı. Her isimle ilgili altyapıdaki hocasından komşusuna kadar konuşan, hakkında çıkan medya haberlerini analiz eden, riskleri göz önüne koyan 20’şer sayfalık kapsamlı bir rapor hazırladı. Örneğin Icardi raporunda, "Tam profesyonel, düzgün karakterli ama aile hayatı bir o kadar sorunlu" yazıyor. Erden Timur da raporu, "O düzeyde bize gelecek oyuncuda zaten mutlaka bir problem olur; iş bizim o problemi yönetebilecek hazırlık ve donanımda olmamız" diyerek Icardi transferinin riskini aldı.

(Milliyet)