İtalya Futbolcular Birliği, başkent Roma'da yapılan toplantıda 'Futbolcular saldırı altında' başlıklı raporun sunumunu gerçekleştirdi.

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina'nın da hazır bulunduğu toplantıda İtalya Futbolcular Birliği Başkanı Umberto Calcagno bir konuşma gerçekleştirdi. Zaniolo konusunu buzdağının görünen kısmı olarak niteleyen Calcagno, oyuncunun eski kulübü Roma ile yaşadığı sıkıntılar ve kendisini Galatasaray'a transfer olmaya götüren süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Cem Uzan'ın desteklediği Galatasaraylı: "Sonuna kadar yanındayım..." Cem Uzan'ın desteklediği Galatasaraylı: "Sonuna kadar yanındayım..."

Ansa'da yer alan sözlerinde şunları söyledi: "Zaniolo vakasında süreç daha iyi yönetilebilirdi. Ancak bu şiddetin ya da yaşananların gerekçesi olamaz. Zaniolo Türkiye'de mi? Zaniolo'nun ve kulübün kararını etkileyen sportif performans dışında ya da iş sözleşmesinin dışında durumlar olmasından dolayı üzgünüm. Futbolcunun seçimi, çalışma ilişkisine yabancı olan kişiler tarafından şekillendirildi." dedi.