Galatasaray, genç oyuncuyu renklerine bağladığını resmen duyurdu. Sarı kırmızılılar bu transfer için Altay'a 20 Milyon TL bonservis ücreti ödeyecek.

İŞTE TRANSFERİN ŞARTLARI

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada Kazımcan Karataş transferi için 20 milyon Türk Lirası bonservis bedeli ödendiği duyuruldu.

Öte yandan Kazımcan Karataş'ın 5 yıllık sözleşmeye imza attığı belirtilerek 400 bin Türk Lirası imza parası alacağı ifade edildi ve her sezon kazanacağı rakam şöyle duyuruldu: 

2022/23: 5.350.000 TL

2023/24: 6.750.000 TL

2024/25: 7.500.000 TL

2025/26: 8.500.000 TL

2026/27: 10.000.000 TL

KAZIMCAN'DAN İLK AÇIKLAMALAR

İmzanın ardından GSTV'ye konuşan Kazımcan Karataş: "Tek isteğim Galatasaray'da forma giymekti. Çok şanslıyım. Taraftarlarımızın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum. Elimden geleni yapacağım." sözlerini kullandı.

"4 yıldızlı formayı giymek için sabırsızlanıyorum." sözlerini kullanan genç oyuncu, "Benim tek isteğim Galatasaray'da oynamaktı. Buraya misafir olarak geldiğimde tüylerim diken diken olmuştu. Eminiz ki bu sene inşallah şampiyon olacağız." diye konuştu.

Okan Buruk'u pişman ettirdi: "Biz bu çocuğu nasıl kaçırdık?" Okan Buruk'u pişman ettirdi: "Biz bu çocuğu nasıl kaçırdık?"

ALTAY'IN AÇIKLAMASI

"16 Ocak 2003'te İzmir'de dünyaya gelen evladımız Kazımcan Karataş'ın transferi konusunda Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Futbola Altay'ımızda başlayan, Altay Spor Okulları'nda yetişen, ardından altyapımızda her yaş grubundaki takımlarımızda forma giyen, U17- U19 ve U21 Milli Takımı'mızın oyuncusu olan evladımız Kazımcan Karataş'a kulübümüze verdiği tüm hizmetler için çok teşekkür ederiz.

Yolun açık olsun bizim çocuk…"

KAZIMCAN'DAN VEDA

Kazımcan Karataş da Altay için bir veda mesajı paylaştı.

19 yaşındaki futbolcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sevgili Büyük Altay Ailem; Ailem diyorum çünkü tanıştığımızda henüz 10 yaşındadaydım, spor okulu öürensici olarak başlayan bu birlikteliğimiz, tüm alt yaş kategorilerinde ve en sonunda da A takım seviyesine kadar sürdü.

Bu forma altında, bu camia içerisinde o kadar güzel anlar yaşadım, o kadar kıymetli insanlar tanıdım, kendimi o kadar özel hissettim ki bu duygular sadece birbirine sıkıca bağlı aile üyeleri arasında hissedilen duygulardır. Bu nedenle Altay ile sadece bir spor kulübü değil, büyük bir ailedir benim için.

Beni öyle bağrınıza bastınız ki bunu saha içinde ve dışında kısaca tüm yaşantımda hissettim. Gelişim yolculuğuma sizler de eşlik ettiniz ve hep yanımda oldunuz. Bir futbolcu için bu çok özel bir duygu.

Benim için bu satırları yazmak oldukça zor. Ama yeni bir hikaye yazmak için şimdi ayrılık vakti geldi. Tanıştığım, tanışamadığım, bu yolculukta yanımda olan herkese teşekkür ediyorum.

Armasında İzmir yazan Büyük Altay benim için her zaman özel olacak ve hayatım boyunca bu onuru yaşayıp, yaşatacağımdan şüpheniz olmawsın.

Son iç saha maçında verdiğim röportajda da söylediğim gibi; "Büyük Altay her zaman en üst ligleri hak eder ve kısa zamanda oraya gelecektir" Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Hepiniz hakkınızı helal edin.

Sizleri çok seven, evladınız, kardeşiniz"

(Sporx)