Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Demirbaş, "Bana göre takımın ve defansın en önemli adamı Marcao'ydu, hatta bir ara onu gönderme ihtimali doğdu. Eğer Marcao gönderilseydi, Galatasaray geçiş dönemini çok zor atlatacaktı. Allah'tan bu hatadan dönüldü. Bütün defansı toparlayan futbolcu Marcao... Takımın yüzde 30'u... Nelsson ayarında Türkiye'de çok stoper var. Çok pozisyon hatası yapıyor" dedi.

"Marcao kavga olayında bütünüyle haksız değil"

Demirbaş, "Kerem Aktürkoğlu olayında herkes Marcao'yu suçluyor; ama ben öyle düşünmüyorum. Yaşın küçük olmasına rağmen, sus işareti yapıyorsun. Zaten defans oyuncusunun, baskı altında, üzerine yük biniyor. Atak üstüne atak karşılıyor. Sinirleri yıpranıyor. Bir de öyle sus işareti gelince, kendine hakim olamadı. İnsanın kendine yaptığını kimse yapmıyor. Keşke öyle bir olay olmasaydı. Bu olay olmasaydı ve Marcao ceza almasaydı, şu anda Galatasaray liderdi. Net konuşuyorum. Marcao takımın en az yüzde 30'u... Durduğu yeri biliyor, doğru hamleler yapıyor" diye konuştu. 

"Muslera'ya hayranım"

Fenerbahçe'yi sahadan sildik: 3-0 Fenerbahçe'yi sahadan sildik: 3-0

Hayrettin Demirbaş, "Muslera'ya hayranım, devamlılığı var. Bazen hataları olabilir; ama genelde çok başarılı. Florya'da 100. yıl organizasyonunda Muslera'yla karşılaştım. Hiç tanımama rağmen, geldi bana sarıldı. Hayrettin nasılsın' dedi.  Şaşırdım kaldım, ne kadar iyi bir insan. Şaşırdım kaldım" şeklinde konuştu.

(Radyospor)