27 yaşındaki futbolcu, ligin ikinci yarısında oynanan Konyaspor maçında forma giymek istemedi. Bunun üzerine Muslera ve Icardi harekete geçti. Takım arkadaşını motive etti.

7 Mart tarihindeki Konyaspor deplasmanı, 23. şampiyonluğun en kritik virajlarından biriydi. Üst üste 14 maçlık galibiyet rekorunu 15’e çıkarmak için gidilen Konya’da eksikler can sıkıyordu. Kart cezalısı Nelsson dışında, orta sahanın canavarı Toreira ile yeni transfer Zaniolo ilk 11’de yer almıyordu. Teknik Direktör Okan Buruk, Toriera’nın yerine Berkan, Zaniolo’nun yerine Barış Alper’i sahaya sürerken, 2-1’lik yenilgi sonrası eleştiri oklarının hedefi oldu.Oysa her şey iyi başlamıştı.

Galatasaray, Rashica’nın golü ile öne geçiyordu ama ilk yarıya, hatta maça damga vuran olay pozisyon, Ahmet Oğuz’un Dubois’ya yaptığı kırmızı kartlık hareketti. Hakem Mete Kalkavan’ın aslında kırmızı kart gösterecekken son saniyede karar değiştirip sarıda karar kılması da büyük tepkilere yol açtı.

DEPRESYONA GİRMİŞTİ

Abdülkerim’in tel tel dökülmesi, 79’da oyuna giren Toreira’nın hayalet görüntüsü, puan kaybı bir yana, şampiyonluk için kaygı dolu günlerin işareti gibi gözüküyordu. Okan Buruk, maç öncesi Toreira için, “Hastalığı var. Kendisiyle görüştük, oyunun devamında kullanacağız” sözleriyle durumu normalleştirmeye çalışıyordu. Ama takımdaki herkes gerçeği biliyordu. Torreira özel hayatındaki dalgalanma nedeniyle depresyona girmiş ve morali bozuk olduğu için oynasa bile takıma faydasının olmayacağını söylemişti. Yani isteyerek, kişisel sebeplerden yedek kalmıştı. Hem de kendisine en çok ihtiyaç duyulacak maçta...

Mehmet Demirkol: "Galatasaray-Konyaspor maçı 80.dakikaya..." Mehmet Demirkol: "Galatasaray-Konyaspor maçı 80.dakikaya..."

"BİR ŞEYLER YAPMALIYIZ"

Takım uçağı İstanbul’a indiğinde herkesin ortak konusu Toreira idi. Yol boyu hiç kimseyle konuşmayıp, alandan direkt evine gitmişti. Anlaşılan bunalım devam edecekti.Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Toreira’nın vatandaşı, kaptan Muslera’yla konuşup, “Bir şeyler yapmalıyız. Bu çocuk bizim için çok önemli. Toparlanmazsa bize yara verir. Bunun Icardi ile de arası iyi. İkinizin sözünü dinler, bir uyarın kendisine gelsin” der.

Muslera söz verir: “Başkan sen merak etme, biz onu toparlarız.”

Muslera-Icardi ikilisi, yanlarına kaleci antrenörü Fadıl Koşutan’ı da alarak alandan direkt Toreira’nın evine giderler. Uruguaylı oyuncu, kapıyı açtığında burunlarından soluyan 2 takım arkadaşını görünce başına gelecekleri anlar. Sahada melek gibi gözüken Icardi, adeta aslan gibi kükrer: “Hayatında ne olursa olsun, sen bizi sahada nasıl yalnız bırakırsın Lucas! Aşk acısını en iyi ben bilirim, benim bir kere sahada enerjimi sonuna kadar harcamadığımı gördün mü?”

Torreira’nın, “Moralim çok bozuk, psikolojim alt üst” sözleri ile çileden çıkar Icardi... “Hepimiz sahada erkek olacağız. Ağlamak yok, bundan sonra gözüm üzerinde” diye bas bas bağıran Icardi’nin elinden Toreira’yı zor alırlar.

Bu tartışma kavgaya dönüşmez, aksine takımdaki kenetlenmeyi arttıran bir faktör haline gelir. Icardi’nin takımı böyle sahiplenmesi, diğer oyuncular üzerinde de etkili olur, Torreira çabucak toparlanır. Ve Galatasaray düştüğü yerden kalkmasını, bu iştah, bu tutku sayesinde başarır.

Kaynak: Skorer