Socrates'e konuşan Mehmet Demirkol'un öne çıkan demeçleri şöyle...

"GALATASARAY TEK KALE OYNADI"

"Galatasaray, ikinci yarıda nefes aldırmadı. Maçın yıldızı Barış Alper Yılmaz'dı. Takımda ideal savunmadaki oyuncuların hemen hemen hepsi yoktu. İki bek, orjinal mevkinde değil. Abdülkerim de yok. Buna rağmen ikinci yarıda Galatasaray tek kale oynadı. Maç 1-0 da olsa kafalarda Galatasaray'ın puan kaybedeceğini kimse düşünmedi herhalde."

"ÇİZGİYE İNMESİ LAZIM"

"Galatasaray oyun sıkıştığı anlarda çizgiye inmesi lazım. Özellikle 5'li savunma karşısında. De marke pozisyonlar bulmalı. Ayrıca Icardi ve Kerem'in oyunun içerisine daha fazla girmesi gerekiyor."

"PENALTI KAÇIRMIŞ GİBİ DAVRANMAMALIYDI"

Galatasaray yönetimine "Sarıgül" damgası! Affını istedi Galatasaray yönetimine "Sarıgül" damgası! Affını istedi

"Kerem karşı karşıya pozisyonda kalecinin kafasını geçemedi. Zaha, Kerem'in rolünü aldı ve ikinci yarıda takıma katkı verdi. Kerem o golü kaçırdıktan sonra penaltı kaçırmış gibi davranmamalıydı. Fizik olarak değil mental açıdan sıkıntı çekiyor."

SACHA BOEY'İN SATIŞI HAKKINDA

"İnanılmaz bir iş. Bu transferde scout'ları kutlamak lazım. 1.5 sene öncesine kadar kendisine takım bakıyordu. Dubois sakatlanmasa şans bulamayacaktı. Kazanılan para, maaş bütçesinin yarısı. Umarım Tuchel'le orada sorun yaşamaz. Galatasaray'da kendisine verilen değerle Bayern'de kendisine verilen değer aynı olmayacak. İyi de menajerlik şirketiyle çalışıyor."

BARIŞ ALPER YILMAZ YORUMU

"Bence Barış Alper, sağ bekten ziyade sol bek mevkinde daha iyi oynar. Caner Erkin ve Ferdi Kadıoğlu da sonradan sol beke geçti ve yıllarca orada oynadı."

"HAKLI ELEŞTİRİ"

"Galatasaray, son 2 lig maçını hafta içi oynadı. Cuma günü de Samsunspor maçına çıkacak. Verilen tepkiyi doğru buluyorum. Büyük takımların yayıncı kuruluş karşısında söz söyleme hakkı olmalı." ifadelerini kullandı.