AA'ya konuşan başarılı teknik adam, transfer çalışmalarının tam gaz devam ettiğini ifade etti.

"KADROMUZU KORUMAK İSTİYORUZ"

"Elimizdeki kadroyu koruyabildiğimiz kadar korumak istiyoruz. Bazen mümkün olmuyor. Oyuncular gitmek istiyor, teklif geliyor. Ligi aynı 11'le devam ettirdik mümkün olduğu sürece. Kiralık oyuncular olan Rashica ve Icardi'yle yola devam etmek istiyoruz. Onlar bizim için ilk hedeflerimiz. Onları tekrar bu kadroda tutmak istiyoruz. Avrupa çok erken başlıyor. Elimizdeki en iyi kadroyla Avrupa'da olmak gerekiyor. Yapacağımız transferleri yetiştirmek gerekiyor. Bu maçlara bir arada çalıştıkça daha iyi oluyor. Türk futbolunun en büyük sorunlarından biri, kadro oluşmadan ön elemelere çıkmaktır."

"GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR"

"İstediğimiz, belirlediğimiz oyuncular var. Görüşmeler sürüyor. Geçen seneden çok daha avantajlıyız. 24 Haziran, oğlumun doğum gününde imzayı atıp işe başladım. Haziranın başındayız. Bu sene işimiz daha kolay. Transfer işi kolay değil, zor. Her istediğiniz oyuncuyu buraya getiremiyorsunuz. Premier Lig'den, Serie A'dan oyuncuyla görüşüyorsunuz o ligde takım bakıyor önce. Oyuncuların kararları zaman alabiliyoruz. Lucas Torreira ilk istediğim oyuncuydu. Listemde ilk sıradaydı. 15 milyon eurolardan bahsedilirken 1 ay sonra çok daha uygun rakama aldık. Bu tip transferler, gecikebiliyor, beklemek gerekebiliyor."

"ÖNCE ICARDI VE RASHICA"

"Önce Icardi ve Rashica, sonra diğer mevkilerle ilgili çalışma var. Bütün mevkilere çalışma yaptık. Yarın öbür gün ayrılan, teklif gelen olur. Çok değişiklik istemiyoruz ama bazen elinizden bir şey gelmiyor."

"FELIX, TIELEMANS, AUBAMEYANG"

Joao Felix, Tielemans, Aubameyang... Seviye bu mu olacak?

"Net katkı sağlayacak önemli oyuncular alacağız. Önemli olan takıma katkı sağlayacak oyuncular. Hem fiziksel anlamda, hem de camiaya hava getirecek transferler yapmak istiyoruz. Bunu biz mantıklı bir şekilde yapıyoruz. Bu da çok önemli. Mantıksız paralarla önemli oyuncuları getirirsiniz, katkı sağlamaz. Erden Bey'in çalışmaları var. Bizim istediğimiz oyuncular üzerinden Erden Bey direkt görüşme yapıyor. Kulübe maksimum katkı yapacak, bütçeyi rahatsız etmeyecek oyuncular istiyoruz."

"SUUDİ ARABİSTAN RÜZGARI VAR"

"Şu an bir Suudi Arabistan rüzgarı var. Çok yüksek rakamlarla transferler başladı. Çin bunun 4-5 misli daha düşük fiyatlarla tüm futbol piyasasını etkiledi. Ora bitti, Suudi Arabistan başladı. Oyuncuların kafasında şu düşünce olabilir; 'Suudi Arabistan'dan ne kazanırım, oradan bir talip olur mu' var. Özellikle 'free' oyuncularda bu var. Tielemans, çok iyi bir oyuncu. Herkes ister. Oyuncuların kafasında Suudi Arabistan oluşmuştur."

"ALT LİGLERİ TAKİP EDİYORUZ"

"Alt ligleri izliyoruz, takip ediyoruz. Bu sene Türk olarak ön plana çıkan oyuncu olmadı. Şu anki liste içerisinde düşündüğümüz bir oyuncu yok. Türk sayımız da çok iyi. Son maça ilk 11'de 5 Türk oyuncu vardı, 6'ıncı olarak kenardan Yunus geldi. Önümüzdeki sene bu oyuncularla devam etmek istiyoruz. Türk sayımız uygun. Mevkisel olarak çok oyuncu almak istemiyoruz. Bir yandan da benle yaklaşık 10-12 oyuncu, altyapımızdan antrenmanlara çıktı. Hep onları takım içinde tuttuk. Baran, Hamza, Efe, Ali Turap, Caner oynadı. Birçok oyuncu bizle birlikte hep. Tabii ki Türkiye'nin birçok yerinden oyuncu seyrediyoruz ama kendi akademimizden oyunculara öncelik veriyoruz."

"KİRALIKTAN DÖNECEKLER VAR"

"Kiralıktan gelecek Taylan, Emre; yabancı oyuncu Mostafa Mohamed, Morutan, Cicaldau geri dönecek. Bu anlamda da hem genç hem de potansiyelli yabancılar geri dönecek. Değerlendireceğiz. Santrfor olarak Mustafa'yı değerlendirmek istiyoruz farklı bir şey çıkmazsa. Mauro geri döndü, Bafe ayrıldı."

"TEKLİF GELEN FUTBOLCULAR"

5 futbolcuya teklif geldiğini söyledi başkan? Takımda kalmaları için ne yapmayı düşünüyorsunuz?

"İyi sezon geçirdik. Teklif gelmesi normal. Bazı mevkilerde oyuncu bulmak zor. Benim önceliğim oyuncularımın benle olması. Bir teknik adam kadrosunun bozulmasını istemez, takviyeler ister. Kulübümüzün alacağı, rolü, düşüncesi, menfaati. Avrupa'da başarı için oyuncularımızı tutmak istiyoruz.

Selim Soydan: "Erden Timur'a çok ciddi destek varmış..." Selim Soydan: "Erden Timur'a çok ciddi destek varmış..."

"SACHA BOEY'UN PERFORMANSI"

"Sacha Boey, bizle kampı geçirmedi. Devamında bizle oldu. Formayı aldı ve sezon sonuna kadar muhteşem performans sergiledi. Her antrenmanda çok çalıştı. İyi insan ve iyi karakter."

"3-4 TAKVİYE ÖNEMLİ"

"Sacha Boey, antrenman öncesi ve sonrasında ekstra çalıştı. Orta ile ilgili hep çalıştı. Nelsson ve Abdülkerim harikaydı. Barış Alper, Kazımcan, Berkan son maçı muhteşem oynadı. Yunus sezon içinde hep iyiydi. Az şans verebildik. Mevkisindeki oyuncular Rashica ve Zaniolo çok iyiydi. Sergio, Mertens, Oliveira çok iyiydi. Birçok oyuncuyu sayabiliriz ama aynı oyuncuların üstüne 3-4 takviye yaparak devam etmek önemli."

Kaynak: AA