Şampiyon oldukları için duygusal olduğunu ifade eden Buruk, Fenerbahçe derbisini kazanmak istediklerini dile getirdi.

"ÇOK DUYGUSAL BİR AN YAŞIYORUM"

"Çok duygusal bir an yaşıyorum. Galatasaray'ın teknik direktörü olarak şampiyon oldum. Büyük Galatasaray taraftarını tebrik ediyorum. Savaştık. Çok mutluyum. İnşallah önümüzdeki ssene devamı gelir."

"İNANILMAZ BİR MUTLULUK"

"Çok farklı bir duygu. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Taraftarımızla bunu yaşadık. Bana nasip oldu. İnanılmaz büyük bir mutluluk. Çok duygusalım."

"DERBİYİ KAZANACAĞIZ"

Necati Ateş'ten İlkay Gündoğan yorumu: "Galatasaray ile..." Necati Ateş'ten İlkay Gündoğan yorumu: "Galatasaray ile..."

"Kutlamak Galatasaray taraftarının hakkı. Sezonu derbiyi kazanarak bitireceğiz. Tek hedef bu."

"UZUN BİR YOLCULUKTU"

"Aslında çok uzun bir yolculuk. Sahada biraz daha duygusaldım. Özellikle ligin başı, kadromuzun tamamlanması, tamamlanacak, transferler... Oradan başladık. Bu sene yepyeni bir takım yaptık. Bu takımla birlikte belli bir haftadan sonra oyun, fiziksel, psikolojik olarak geliştik. İşin sonunda çok zor bir sene geçirdik. Dünya Kupası arası ve ülkemizin yaşadığı felaket, hepimiz için büyük bir üzüntüydü. Lig durdu, yeniden başladı. Haftaların karışması, bu sene gerçekten zor bir sene oldu. İmzayı attığım gün hedefimiz şampiyonluk demiştim. Bu inançla başladık. Kulübümüz Galatasaray, her sene şampiyon olmak için başlar. En başında bu inançla başladık. Sonunda da Mayıslar bizim dedim. Konsantrasyon dedik, bunlar da çok önemli mottolardı."

"CAMİA BİRLEŞTİ"

"Bugün de Mayıs'ın sonu. 30 yıl önce burada, Galatasaray yine şampiyonluğa imza atmıştı. Bu benim ilk şampiyonluğumda. Tam 30 yıl sonra bu sefer teknik direktör olarak Galatasaray'la ilk şampiyonluğumu yaşıyorum. Çok önemli, çok uzun bir sene geçirdik. Oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. Çok değerli, özeller. İyi oyuncular getirebilirsiniz ama takım olmak zordur. Hepsi bunu başardı. Bizi gururlandılar. Oyun olarak da Galatasaray uzun yıllar sonra çok iyi işler yaptı. İç saha performansımız muhteşemdi. Taraftarımızın rolü çok büyük bu başarıda. Onlar hep itici güç oldu. Kaybettiğimizde bile desteklediler. Galatasaray camiasının birlikteliğinin bu şampiyonluğu getirdiğini söylemek istiyorum. 17 maç kazandık üst üste, orada da altını çizdim, ben takımın başındayım ama oyuncumuz, camiamız, başkanımız, hepsi birlik, beraberlik içerisinde, camia birleşti."

"HERKESİN PAYI BÜYÜK"

"Bu şampiyonlukta herkesin çok büyük payı var. Ben başındayım, oyuncularım var. Başkanımız, hep takımın yanında. Erden Bey bize inanılmaz destek verdi. Sonunda hep beraber şampiyonluğu yaşadık. Sahada da bunun kutladık. Bu sene bir söyleyeceğim şey, biz şampiyon olarak tamamladık ama rakiplerimizin de güçlü oyunları vardı. Fenerbahçe ve Beşiktaş da son yıllardaki en yüksek puan ortalamasına ulaşması, lig kalitesinin artması, lig yarışının uzun süre devam etmesi büyük bir zevk verdi. Rakiplerimizi de kutlamak istiyorum. Bütün takımlar olumlu şeyler yaptı. Hem taraftara hem oyunculara teşekkür etmek istiyorum. İlk başta aileme bu şampiyonluğu hediye etmek istiyorum. Oğlum burada benimle şampiyonluğu kutladı, bu da benim için çok değerliydi."

"FUTBOLCU OKAN BURUK'A TEŞEKKÜR"

"11 yaşında geldim, seçmelere girdim. Uzun yıllar Galatasaray'a hizmet ettim. Arada gidişlerim oldu. Dönüşlerim oldu. Futbolcu olarak da çok önemli başarılar yaşadık. Burada hep Okan Buruk olarak, takım oyuncusu oldum. Şimdi de yine bu takımın hocasıyım ama futbolcu gibi onlarla bir aradayım. Hem gurur duyuyorum, hem futbolcu olarak yaşadığım şampiyonlula hem bununla. Ben futbolcu Okan Buruk'a teşekkür etmek isterim buradan."

"DERBİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

"Önümüzdeki hafta bir derbi oynayacağız. Bu bizim için önemli. Kısa bir süre sonra Şampiyonlar Ligi ön elemesi, çok uzun bir tatil olmayacak. Çalışmaya başlayacağız. Bu hafta hem şampiyonluğun keyfine varacağız hem de derbiye hazırlanacağız. Şampiyonlar Ligi'ne tekrar Galatasaray'ın başarılarıyla dolu bir serüven bizi bekliyor."

"OYUNCULARIMA TEŞEKKÜRLER"

"Oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. Çok uzun bir yol yürüdük. Bugün bunun finaliydi. Bunu kazanarak Galatasaray taraftarına beni, başkanı, camiamızı mutlu ettikleri için oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. Onlar benim için çok önemli, değerli. Camiamız için hayırlı olsun. Cumhuriyet'in 100. yılında bu kupayı, Ankara'da kazanmak benim için çok değerli. Camiamız için çok değerli."

"EN İYİ ŞEKİLDE BİTİRMEK İSTİYORUZ"

"30 Mayıs 93'te burada futbolcu olarak ilk şampiyonluğumu yaşadım. Tam 30 yıl sonra teknik direktörü olarak ilk şampiyonluğumu yaşadım. Çok mutlu, gururluyum. Önümüzdeki hafta oynayacağımız derbiye hazırlanacağız. Onu da en iyi şekilde bitirmek istiyoruz."

"OĞLUM İÇİN DE ÖNEMLİYDİ"

"Oğlum için çok önemliydi bu şampiyonluk. Bunu özellikle oğlum için çok istiyordum. Hepimiz bu anlamda gerçekten burada bir aile olduk. Bu aile içerisinde hepimiz önemli roller aldık. Mauro da burayı sahiplendi. Çok önemli bir oyuncu, kişilik. Tekrar teşekkür etmek istedim ona."

"BİZİM İÇİN EN DEĞERLİSİ"

"Bizim için en değerlisi, Galatasaray taraftarını sokaklarda sevinirken görmek. Onların mutluluğunu görmek bizim için en büyük değer. Büyük bir sorumluluğumuz vardı, bunu yerine getirdik. Nice şampiyonluklara diyorum. Cumhuriyet'in 100. yılında yakaladığımız bu başarı çok önemli."

"BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

"Galatasaray'a gelirken, beni getiren şeylerden biri Galatasaray kimliğimdir. Altyapıdan çıkmış biriyim. 3 sene önce Başakşehir ile şampiyon olmuştum. Buraya kupalarla gelmiştim. İlk senemde şampiyon olmak benim için çok önemliydi."

"ŞAMPİYONLUĞA İNANDIK"

"Sezon başı şampiyonluk iddiasıyla başlayıp öyle devam ettik. Belli bir yerden sonra takım ruhu oluşuyor. Oynadığımız futbol, 14 maç üst üste yaşadığımız galibiyet serisi var. Çok büyük bir puan yakaladık. Takım geç oluşsa da, geç transferler yapsak da takım olgusunu yakaladık. Şampiyonluğa inandık. Çok kaliteli oyuncular bizlerle beraberdi. Onlarla beraber şampiyonluğa ulaştık."

"GALATASARAY PAHA BİÇİLEMEZ"

"Şampiyon olmak çok güzel. Galatasaray forması altında futbolcu olarak yaşamıştım. Teknik adam olarak Galatasaray'da yaşamak çok önemli. Başakşehir'de yaşadığım ilk şampiyonluktu, değerliydi ama Galatasaray'da yaşadığıma paha biçilemez."