48 yaşındaki teknik adam, Konyaspor maçı öncesi bugün oyuncularıyla son kez bir toplantı daha yaptı ve karşılaşmadaki taktik anlayıştan bahsetti.

Önder Özen: "Bağıra bağıra oyundan atıldı! Kırmızı doğru..." Önder Özen: "Bağıra bağıra oyundan atıldı! Kırmızı doğru..."

3'LÜ ICARDI'NİN ARKASINDA BİR ARADA

Ligdeki galibiyet serisini 15 maça çıkarma hedefiyle taktik provalara devam eden Cim Bom'da, Okan hoca Kasımpaşa sınavının 2. yarısındaki hücum etkinliğini görmek istiyor. Konyaspor'la yarın deplasmanda kozlarını paylaşacak olan Sarı-Kırmızılı ekipte, rakibin dirençli bir savunma organizasyonu kurma ihtimaline karşı hücumda çeşitlilik arayışı söz konusu. Buruk, Paşa karşısında kilidi açan Kerem, Zaniolo, Rashica üçlüsünü yine Icardi'nin arkasında bir arada kullanmak istiyor.

FARKLI HÜCUM AKSİYONLARI

Zaniolo'nun başlatıp savunma arkasına sarktığı pozisyonda, Rashica'nın pası ve yine İtalyan yıldızın şık vuruşuyla gelen golü örnek gösteren Okan hoca, benzer aksiyonları ilk dakikadan itibaren yaratmanın hesapları içinde. Bunun için idmanlarda bu üçlüyü özel olarak çalıştıran Buruk, kanatları 10 numarada, 10 numarada oynayanları da kanatlarda deneyerek çeşitlilik oluşturmaya çabalıyor.

ZANIOLO HAZIR OLMAYINCA

Kerem, Zaniolo ve Rashica üçlüsü Konya karşısında sahada sık sık birbirleriyle yer değiştirerek, özellikle kanatlarda yorulan isimlerin forvet arkasına geçerek rölantide dinlenmesini sağlayacak. Okan Buruk bu şekilde henüz fiziksel açıdan yüzde yüz hazır olmayan Zaniolo'dan en iyi şekilde yararlanmayı düşünüyor. Diğer taraftan Yunus Akgün ve Barış Alper Yılmaz da taktik provalarda zaman zaman bu isimlerin yerine geçerek forma rekabetini artırıyor.

TÜM YENİLER AYNI ANDA

Adekugbe'nin soldaki hücum bindirmelerinden memnun olan Aslan'ın teknik patronu, sarı kart cezalısı Nelsson'un yerine Abdülkerim'in partneri olarak bir başka yeni transfer Kaan Ayhan'a şans tanıyacak. Cim Bom'un böylece ara transferde kadrosuna kattığı 3 yeni isim de aynı anda sahada olacak. Okan hoca sağ kanatta da Boey'nin fiziksel gücüne çok güveniyor. Orta saha merkezinde yine Torreira - Oliveira ikilisi görev yapacak. Kale ise sezonun yıldızlarından Muslera'ya emanet.

(Fanatik)