Hürriyet'in haberine göre Nihat Özdemir, TFF Başkanlığını bıraktı.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Isco yarışı Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Isco yarışı

RİVA'DA YAYIN İHALESİ ZİRVESİ

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ahmet Ağaoğlu, birlik adına bugün saat 14.00'te Riva'da TFF yetkilileriyle bir toplantı yaptı. Kulüpler Birliği 30 Mart'ta yaptığı toplantıda yayın ihalesi konusunda aldığı kararları ve görüşleri TFF ile paylaşacak. TFF'nin Ahmet Ağaoğlu ile yapacağı toplantıda kulüplerin ihale hakkındaki görüşlerini aldıktan sonra ilerleyen günlerde yayın ihalesiyle ilgili nihai kararını açıklaması bekleniyor.

Kulüpler Birliği Vakfı ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, konuyla ilgili 30 Mart'ta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, naklen yayın ihalesiyle ilgili 4 Nisan Pazartesi günü TFF'de bir toplantı yapacaklarını söylemiş ve "Bugün yaptığımız toplantıda tüm kulüp başkanları yetkiyi bana vererek, TFF ile benim görüşmem konusunda fikir birliğine vardı. Ben tek katılacağım o toplantıya. Detaylarıyla ilgili ilerleyen günlerde bir açıklama yaparız." sözlerini kullanmıştı.

BİR İSTİFA DAHA

TFF Yönetim Kurulu üyesi sponsorluklar ve pazarlama sorumlusu Alkın Kalkavan da görevini bıraktı.

Geçtiğimiz günlerde İcra Kurulu Üyesi, İdari ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Baykan, MHK'nin hakemlerle ilgili aldığı kararın TFF Tahkim Kurulu'ndan dönmesi sonrası yaşanan sürecin ardından istifa ettiğini açıklamıştı.

NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR?

Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950 tarihinde aslen Bitlisli olan bir ailenin çocuğu olarak Diyarbakır’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1967 yılında Ankara’ya gelerek üniversite eğitimine başladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Akademisi'nden makine yüksek mühendisi olarak mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından yakın arkadaşı Sezai Bacaksız ile birlikte asistan olarak aynı okulda çalışmaya başladı. Daha sonra arkadaşıyla beraber Ege Üniversitesi’ne giderek endüstri bölümünde master yaptı. Bu dönemde iki arkadaş Limak Holding’in temellerini atmıştır.

Nihat Özdemir, Limak Holding’in Sezai Bacaksız ile kurucu ortağıdır. 1976 yılında LİMAK İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurmuş; Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının baraj, sulama tesisleri, boru hatları, arıtma tesisleri, yollar ve fabrika işlerini zamanından önce tamamlayarak artan bir yoğunlukla yeni işlerin yapımını üstlenmiştir. LİMAK’ın faaliyet alanını sadece inşaat taahhüdü ile sınırlamamış, yetişmiş insan gücünü, enerji, turizm, çimento ve gıda sektörlerine de taşımıştır.

Nihat Özdemir, 90'lı yıllarda Ankara sanayi odası meclis başkanlığı görevinde bulundu. 1995-1996 yılları arasında Ali Şen ile birlikte Fenerbahçe yönetimine girdi. 2000 yılından itibaren de Aziz Yıldırım ile birlikte çalışmaya başladı.

Limak Şirketler Grubu; 1995’te turizm, 1997’de enerji, 2000’de çimento sektörlerine girdi. 2008 yılında havalimanı işletme sektörüne adım attı. Aynı yıl Limkon Konsantre Meyve Suyu Tesisleri’ni açarak gıda sektöründe yeni bir başlangıç yaptı. Bulunduğu sektörlerde sürdürülebilir büyüme stratejisiyle ön sıralarda yer almayı hedefledi. Enerji üretiminin yanına 2010 yılında enerji dağıtımı ve enerji ticareti alanlarını ekledi. 2011 yılında devir aldığı İskenderun Limanı’yla liman işletmeciliği sektörüne girdi.

Halen LİMAK Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Özdemir aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübünün eski 2. başkanıdır. Türkiye Müteahhitler Birliği’nin başkanlığını da yapmış olan Özdemir, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nın hissedarıdır. Nihat Özdemir, Gülseren Özdemir ile evlidir. Batuhan Özdemir adında oğlu ve Ebru Özdemir adında kızı vardır.

(Hürriyet)