Eski başkanlardan Ünal Aysal'ın otelindeki buluşmanın ana gündem maddesi Burak Elmas ile Eşref Hamamcıoğlu'nun ortak liste ile seçime girmesiydi.

Mevcut yönetim ve Adnan Polat destekli Yiğit Şardan'ın başkanlığı kazanmasını istemeyen bu grubun çabası olumsuz sonuçlandı. Burak Elmas'ın, "Ben 44 kişiye söz verdim. 3 yıldır neredeydiniz" ifadesi üzerine ortam gerildi.

Toplantıyı terk eden Elmas'ı Adnan Öztürk geri getirdi. Bu defa da söz Elmas'ın sarf ettiği, "Fatih Terim de Arda Turan da dükkanın sahibi" cümlesine geldi. Elmas'a "Bu kulübün tek sahibi Ali Sami Yen" cevabı verildi. Elmas bu defa dönmemek üzere toplantıyı terk etti.

SOSYAL MEDYADAN MESAJ YAĞDI

Burak Elmas'ın seçime yön verecek bu kritik toplantıyı reddetmesinin ardından kurullarında yer alan isimler sosyal medyadan bir bir mesaj yolladılar. Elmas'ın ekibi, "Uzun zamandır hazırlanıyoruz. Hiçbir adayla ortak hareket etmeyeceğiz" ifadelerini kullandılar.

ŞENER ÖZBAYRAKLI BAŞAKŞEHİR'E

Galatasaray ile sözleşmesi iki gün sonra sona erecek olan Şener Özbayraklı için Süper Lig'den taliplerin olduğu öğrenildi.

Öncelikli olarak sarı kırmızılılardan teklif bekleyen tecrübeli oyuncu için Galatasaray cephesinden henüz bir girişim olmadığı kaydedilirken, 31 yaşındaki oyuncu için Başakşehir'in devrede olduğu belirtildi. İstanbul ekibinin Şener transferinde en iddialı ekip olduğu da gelen haberler arasında yer alıyor.

(Sporx)