Liderliğini sürdüren Galatasaray, diğer taraftan transfer çalışmalarını ihmal etmiyor. Şimdiden transfer listesine isimler eklemeye başlıyor...

TORREIRA YERİNE JASHARI

Sarı-kırmızılılar, Milan ve Lazio gibi İtalyan kulüplerinin gözdesi olan orta saha oyuncusu Lucas Torreira'nın ayrılması ihtimaline karşılık B planını yaptı. Galatasaray, İsviçre ekibi Luzern'de oynayan genç yıldız Ardon Jashari'yi gündemine aldı.

Erman Toroğlu: "Galatasaray kalan maçlarda..." Erman Toroğlu: "Galatasaray kalan maçlarda..."

ÖN LİBERO VE MERKEZ ORTA SAHA

Galatasaray'ın gündeminde yer alan 20 yaşındaki Ardon Jashari'nin İsviçre ve Kuzey Makedonya vatandaşlığı bulunuyor. Sol ayağını etkin bir şekilde kullanan futbolcu, ön libero ve merkez orta saha pozisyonlarında görev yapabiliyor.

SÖZLEŞMESİ DEVAM EDİYOR

Jashari'nin, Luzern ekibi ile sözleşmesi 2026 yılında sona erecek. Galatasaray, futbolcuyu ve performansını yakından takibe devam edecek.

10 GOLE KATKI YAPTI

Luzern'de toplamda 50 maça çıkan futbolcu, 3 gol, 7 asistlik performans sergiledi ve 10 gole katkı verdi. 2.5 milyon euro transfer bedeli olan Jashari, bu sezon 26 maçta 1 gol 3 asist kaydetti. Luzern altyapısında adından sıkça söz ettiren 1.81 boyundaki Ardon Jashari, lider vasfı, çalım atabilme becerisi ve oyun görüşüyle dikkat çeken futbolculardan biri durumunda.