Yeni Asır'da yer alan habere göre; İzmir'e dönen Sepil, Ankara'da ünlü Rus işadamı Roman Abramovich'in vekili Türk iş adamı ile yaptığı toplantı detaylarını aktarırken, kulübün değeri de bu zirvede belirlendi.

Uluslararası Deloitte Football Money League şirketinin Göztepe kulübü için biçtiği değerin 43 milyon ile 60 milyon dolar arasında olduğu ortaya çıkarken, Sepil ve kurmaylarının bu rakamın çok üzerinde bir rakamda karar kıldığı öğrenildi.

İSTİFADAN GERİ ADIM ATMADI

Roman Abramovich ve Göztepe'nin profesyonellerinin piyasa değerlendirmesi yaptığı öğrenilirken, pazarlık masasındaki rakamın 80 ila 100 milyon dolar civarında olduğu kulüpten sızan bilgiler arasında...

Başkan Sepil, yönetimden bazı kişilerin 'Bırakma' çağrısına rağmen istifadan geri adım atmazken, toplantıda Rus milyarderin Türk temsilcisi ile Ankara'daki bir ofiste yaptığı görüşmelerin tüm detaylarını tek tek kurmaylarına anlattı.

8 yılda 65 milyon dolar civarında bir harcama yapan Sepil'in, Roman Abramovich ile maddiyat dışında kulübün işlevleri ile ilgili pürüzleri gidermeye çalıştığı öğrenildi.

ABRAMOVICH'E DANİMARKALI RAKİP

Bu gelişmelerin ardından Göztepe'nin satın alınması konusunda Abramovich'e rakip çıktı. Danimarkalı iş ve Spor insanı Rasmus Ankersen'in Göztepe'yi satın almak için uzun süredir görüşmeler yaptığı belirtildi.

Danimarka ekiplerinden Midtjylland’da takım sorumlusu olarak göreve getirilen ve takımı uluslararası başarıya ulaştıran 39 yaşındaki iş insanı, kulübü şampiyon yaparak, Avrupa arenasına çıkardı. Yakaladığı bu başarının ardından rotayı İngiltere’ye çeviren Ankersen, Brendford takımında görev aldı. Tam 6 yıl boyunca Brendford’u yöneten Ankersen, kulübü 74 yıllık tarihinde ilk kez Premier Lig’e çıkardı. İngiltere’de 2021 yılında Sport Republic adlı bir spor fonunun kurucu ortaklarından olan Danimarkalı iş insanı, bu fonla birlikte 2022’de Southampton’ın sahibi oldu.

6 AYDIR GÖRÜŞÜYOR, İZMİR'E DE GELDİ

Ankersen’in 6 aydır ise Göztepe ile görüştüğü ifade edildi. Ankersen’in iki defa İzmir’e geldiği, Gürsel Aksel Stadı, Torbalı'da yapılması planlanan altyapı tesisleri ve Urla Adnan Süvari Tesisleri’ni de gezdiği ortaya çıktı. Ankersen, İzmir seyahatlerinde ise başkan Mehmet Sepil’in misafiri olarak kaldı.

Galatasaray Di Maria'dan vazgeçmedi Galatasaray Di Maria'dan vazgeçmedi

İki tarafın temaslarını sürdürdüğü öğrenilirken, Rasmus Ankersen’in Göztepe’ye yatırım yapacağı kaydedildi.

ANKERSEN'İN FUTBOL KARİYERİ

Ankersen’in 18 yaşında Midtjylland formasıyla çıktığı ilk maçta yaşadığı ciddi sakatlık sonrası Futbol hayatı sona erdi. Ancak futboldan kopmayan Ankersen, Midtjylland’ta teknik adamlık görevi üstlenip, altyapı projeleri geliştirdi. Danimarka’da Midtjylland efsanesini yaratan adam olarak anılan Rasmus Ankersen, genç yaşına rağmen futbola yaptığı yatırımlarla adını dünyaya duyurdu.

(Yeni Asır)