Erden Timur, hakem kararlarına ilişkin sert ifadeler kullandı.

"HERKESİN İPLİĞİ PAZARA ÇIKACAK"

"Türk futbolunu bezdirdiniz, yeter! Bundan sonra herkesin ipliği pazara çıkacak."

"KURGU VAR, BAŞINA YIKARIZ"

"Bu bir kurgu, bu kurguyu yapanın başına yıkarız. Bu düzen yüzünden Türk futbolu her yıl geriye gidiyor. Kendimize avantaj sağlandığında da biz çıkıp konuşacağız. Bu atamalar bariz bir sebepler yapılıyor, bu da net bir şekilde ortada. "VAR yokmuş gibi maç yönetilsin, VAR yokmuş gibi maç izlensin" deniyor ama zaten bizim maçlarımızda VAR yok!"

"HER HAFTA YAYINLAYACAĞIZ"

"Biz bundan sonra sadece kendimiz için değil, haksızlığa uğrayan her kulüp için mücadele etmeye varız. Bu mücadele kamuoyu ile birlikte olacak. Bundan sonra her hafta, bütün takımlara yapılan haksızlıklar GSTV'de "Futbol için Adalet" programında yayınlanacak."

"ANA GÜNDEMİMİZ ADALET"

Icardi sosyal medyayı salladı: "Zavallı boynuzlu..." Icardi sosyal medyayı salladı: "Zavallı boynuzlu..."

"Bu toplantının ana gündemi başından sonuna adalet olacak. Ve adalet dendiğinde, herkes için adalet demek. Bu kimsenin kendi için eğip bükebileceği bir mekanizma değil. Ayrıcalık değil, adalet istiyoruz.

"G.SARAY İÇİN VAR YOK"

Fenerbahçe'nin 4 defa lehine, 1 defa aleyhine karar verilmiş. Galatasaray için VAR söz konusu değil. Biz VAR odası diye bir odanın varlığını Kayserispor maçında öğrendik. İlk 10 haftadaki maçlarımızda hiç VAR'a gidilmedi!"

"MAÇLARIMIZIN ÇOĞUNA İKİ VAR HAKEMİ VERİLMİŞ"

"Maçlarımızın büyük kısmı iki VAR hakemine verilmiş. Bu iki isim görevlerini o kadar iyi yapmışlar ki, sürekli bizim maçlarımıza atanmışlar. Maçlarımızın yüzde 75'i iki hakeme verilmiş. Alper Ulusoy ve Hakan Ceylan. Alper Ulusoy'u zaten tüm Türkiye bizim maçımızdaki 6 saniye ile tanıyor."

"BİZİM MAÇLARDA VAR YOK"

"Bu atamalar bariz bir sebepler yapılıyor, bu da net bir şekilde ortada. "VAR yokmuş gibi maç yönetilsin, VAR yokmuş gibi maç izlensin" deniyor ama zaten bizim maçlarımızda VAR yok!"

"PSİKOLOGLARLA KONUŞTUK, OLMAZ"

"Rizespor - Galatasaray maçında hakemliği bitme noktasına gelen Ali Palabıyık tekrardan maçımıza atanıyor. Bunun psikolojik etkisini hepimiz biliyoruz. Bunu psikologlarla bile konuştuk. İster istemez etkilenilir."

"HERKES HER TAKIMI TUTABİLİR"

Herkes, her takımı tutabilir. Ancak hakimin oyunu, önceden belli etmesi... Hakim, dava ile ilgili bir kişiyle görüşse bile o hakim reddedilir. Bir hakem, rakip takım formasını giyip, nasıl Galatasaray'a karşı olduğunu gösterebilir? Sayın Mete Kalkavan ile ilgili herhangi bir şey yapılmadı. Nasıl soruşturma açılmaz?"

"YUMRUĞU YEMİŞ GİBİ OLUYORUZ"

Bağırarak konuşmayacağız. Çünkü haklı olanın bağırmasına gerek yok. Kimi zaman öfkeleneceğiz ama haklılığımızı ortaya koyacağız. Verilmeyen, kamuoyunun hem fikir olduğu, 10 pozisyon var. Antalyaspor maçındaki penaltı, Sergio Oliveira'nun aşiline basılması... Giresunspor maçında Emre Akbaba pozisyonu, gösterilmedi bile! Kameralar çekememiş, nasıl bir tesadüfse! Yine aynı maçta Torreira konusu. Seferovic'in Trabzonspor maçındaki pozisyonu, ele çarpma, VAR'a gidilmemesi. Fenerbahçe'nin benzer pozisyonda penaltı alması... Gaziantep maçında Abdülkerim'in ikinci sarı ve kırmızısı. Benzer pozisyon Fenerbahçe maçında yaşandı, kart yok. Bizim Kastamonuspor maçımızda olan pozisyon, sarı-kart olabilecek şekilde değerlendiriliyor. VAR'la ilgili konularda uluslararası bir derste bilinen bir metafor varmış. Hakem VAR'a çağırıldığında pozisyonu izleyince, karnına yumruk yemiş gibi olmalıymış. Bizler de taraftar olarak ekran karşısında sürekli yumruğu yemiş gibi hissediyoruz.

"G.SARAY BOYUN EĞMEZ"

Bu yol sabır gerektiriyor. Hemen her şeyin değişmesini bekliyorsak, nasıl bir yol olduğunu bilmiyoruz demektir. Bunun için kararlılık gerekiyor, sabır gerekiyor ve yılmamak gerekiyor. Gerekenleri yapıyoruz, bundan sonra da çok farklı bir boyutta yapacağız. Hiç kimse böyle bir haksızlığa Galatasaray'ın boyun eğmesini beklemesin.

ICARDI'NİN PENALTI BEKLEDİĞİ POZİSYON

"Icardi'nin pozisyonu oluyor, 20 saniyede korner kullanılıyor. 20 saniyede incelenip, karar veriliyor. Ancak tekrarı 5. dakikada gösteriliyor. En doğru açı ise 9. dakikada gösteriliyor. Bu kadar geç verilmesinin sebebi, en masum açıyı bulmak ve kamuoyunu hazırlamak"

"TFF'NİN İNCELEDİĞİNDE DE YOK"

TFF, iki gün önce VAR odasında Icardi pozisyonunu inceledi. Orada bile kale arkasından gelen görüntü yok. Belçika'dan gelen yetkili penaltı diyor ve ondan sonra kale arkası işin içine giriyor. Bunu kim, nasıl açıklayabilir. Burada her yanlış kararı, oradaki yapı, TFF Yönetimi'ne farklı şekilde lanse ediyor. Bu olay yaşandı. Her şeyin farkındayız, çünkü her yerdeyiz.

"HER ŞEY AÇIK VE ORTADA"

Yönetmenlerin seçtiği görüntülerin, kulüpler tarafından yönetmenlere aktarıldığı çok açık ve ortada. Yayıncı kuruluş gol atan bir futbolcunun ailesinin tribünde nerede olduğunu nereden biliyor? Demek bir iletişim var. Yayıncı kuruluş ve VAR aynı görüntüleri inceliyor. Sizin iletişiminiz varsa, başka şeyler olabilir. Tartışmalı pozisyon için, araçtaki yönetmen aranıp, ilgili pozisyonun farklı açıları isteniyor mu? Kim istiyor? Hangi maçlar, kimin lehine, aleyhine istendi? Maç içerisinde pozisyonların tekrarları da özetlerde yer alması da hangi açıyla hatayı masumlaştırarak yayınlanıyor. Bunların hepsi kamuoyu oluşturmak için yapılıyor."

(Sporx)