Galatasaray'ı örnek gösterdiler

Beşiktaş Kulübü'nün 2015 yılı birinci olağan divan kurulu toplantısı başladı.

FUTBOL 07.02.2015, 13:40 07.02.2015, 13:42
13182
Galatasaray'ı örnek gösterdiler
Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirilen toplantının açılış  konuşmasını yapan Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, kulübün artan borcuna dikkati çekti.
 
Ekonomik konularla ilgili gözden kaçan hususların olabileceğini  vurgulayan Karadeniz, mali yönden tarihin en zorlu dönemine girdiklerini  belirterek, "Dibe vurduk diyebiliriz" dedi.
 
Karadeniz, "Talihsizliğime bakınız ki  bugün gözlerimi açamadığımı ifade etmek istiyorum. Bazı arkadaşlarım Beşiktaş'ın  büyük bir camia olduğunu ve büyük bir güce sahip olduğunu söylüyorlar. Özellikle  Galatasaray'ın bizden daha fazla borcu olduğunu söylüyorlar. Bu bizi  ilgilendirmiyor" diye konuştu.
 
Beşiktaş ile Galatasaray kulüplerini karşılaştıran Karadeniz, "Madem  ki Galatasaray'ı örnek alıyoruz, rakibimiz, Riva'da bin 200 dönüm imarlı arazinin  yarısını teminat gösterse borcu da öder, kasada para da kalır. Kuruçeşme  Adası'nın 3'te 1'ini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz  var? Bütün mal varlığımızı teminat olarak koysak bile borcumuzun yarısını  ödeyemeyiz" ifadelerini kullandı.
 
"Beşiktaş için deniz bitmiştir" 
 
Yalçın Karadeniz, satacak bir şeylerinin olmadığını ve Beşiktaş için  artık denizin bittiğini dile getirdi. Kulübün borcunu bilmediklerini vurgulayan Karadeniz, "Yönetim kurulu,  denetleme kuruluna vermek zorunda olduğu belgeleri teknik arıza nedeniyle  veremediğini söylüyor. Yönetim kurulu bunu söylüyorsa tartışacak bir şey yok"  diye konuştu.
 
Kulübün borcunu kıyas yoluyla açıklayan Karadeniz, şunları söyledi: "SPK'ya göre anonim şirketin borcu 562 milyon lira gözüküyor. Derneğin  borcu daha önceki denetleme kurulu raporlarında 407 milyon lira olarak  gösterilmiştir. Şirketin borcu ile derneğin borcunu bir araya getirirsek  tarihimizin en hazin dönemiyle karşılaşmış olabiliriz. Dünyada hiçbir futbol  kulübünde olmayan, 1 katrilyonun (1 milyar lira) üstünde borç var. Sermaye  artırımından, şirketin hisse satışından, federasyondan ve bankalardan aldığımız  300 milyonun üstünde para var. Giren paraya rağmen borcun 2 sene içinde 2,5 misli  artmasının izahı olmalıdır."
 
Kulüp başkanı Fikret Orman'ın bu durumda stadı gündeme getirmemesini  isteyen Karadeniz, "Başkan, stada bunları verdiğini söylediği zaman ben de üç ay  önceki konuşmasına göre yanıt veririm. Kendisi 35 milyon dolarlık loca sattığını  söyledi. Bu, 110 milyon lira yapar. Stada bugüne kadar yapılan masraf budur.  Beşiktaş'ın kasasından para çıkmadı. Kasamızdan para çıkmamasına rağmen bu denli  borcun artması üstüne gerek yönetim kurulu gerek biz üstünde durmalıyız" diyerek  sözlerini tamamladı. 
Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P