Polat, Burak Elmas'a adeta sahip çıktı.

'TÜZÜK AYAK UYDURMUYOR'

Okan Buruk'tan Cicaldau kararı Okan Buruk'tan Cicaldau kararı

"Olayı sadece futbola bağlamamak lazım. İdari mekanizmaya bakmak gerek. Tüzük, Galatasaray'a hizmet edecek; 21. yüzyılın şartlarına ve değişen dünyaya ayak uyduracak bir durumda değil."

'SAÇMA SAPAN ŞEYLER UYDURULMUŞ

"Tüzükte idari ibrasızlık gibi saçma sapan gibi bir şey uydurulmuş. Şimdi de bu yönetim için aynısı söyleniyor. Kulübü seçime götürmek için benimle başladılar. Başkanlık makamı ve yönetim yıpratılıyor. Kanunda idari ibrasızlık diye bir şey yok."

'SİLAH GİBİ KULLANILIYOR'

"İdari ibrasızlık silah olarak kullanılıyor ki bu, çok tehlikeli bir durum. Benimle birlikte 1000'e yakın Galatasaraylı, hiçbir aktiviteye katılmıyor. Galatasaray'ın içinde yüzde 5'i geçmeyecek bir kitle sırf kendi menfaatleri ve çıkarları için kulübü her türlü kötülüğün içine sokuyorlar."

'TAKIMI KİM KURDU?'

"Mali, idari ve sportif problemler var. Bu, Galatasaray'ın imajına zarar veriyor. Burak Elmas'ın kabahati mi? Değil. Bu takımın kurulmasını teknik direktöre bıraktılar. Durum ortada!"

'SEÇENLERİN KABAHATİ YOK MU?'

"Averajla şampiyonluğu kaybeden takım, iyi takım değil mi? Baştan sona silinerek yeniden takım kurulur mu? Birkaç takviye yapılır. Bu, Burak Elmas'ın kabahati mi? Bunları seçenlerin kabahati yok mu? Bir tane günah keçisi bulup üstüne yüklemek hoş mu?"

'ÜYE TARAFTAR GİBİ OLMAZ'

"Taraftar topun çizgiyi geçmesine bakıyor. Ama kulüp üyeleri aynı bakış açısında olmaz. Yönetimden memnun değilseniz imza toplayıp seçime gidebilirsiniz. Usulsüzlükler yaparak değil. Galatasaray nezaketi bunu gerektirir."

ÖNCE KAYBETTİ SONRA KAZANDI

27 Mart 2011'de Adnan Polat ve yönetim kurulu, idari açıdan ibra edilmemiş, tüzük gereği olağanüstü seçime gidilmişti. Polat; kongrenin iptali için mahkemeye başvurarak hukuk savaşını kazanmış; Yargıtay, idari yönden ibra edilmeme kararını bozmuştu.

(Sözcü)